Gönderen Konu: Nintendo'nun yeni cihazı Wii U, E3 fuarında tanıtıldı.  (Okunma sayısı 1236 defa)

Steel

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 26
    • Profili Görüntüle
Nintendo'nun yeni cihazı Wii U, E3 fuarında tanıtıldı.
« : Eylül 17, 2011, 07:37:14 ÖS »
E3 fuarında teknoloji devleri bir bir eteğindeki taşları dökmeye devam ediyor. Sony'nin tanıttığı PS Vita'dan sonra sıra Nintendo'ya gelmişti. Nintendo da yeni nesil oyun konsolu Wii U'yu tanıttı. Wii U ise alışılmışın biraz dışında bir cihaz. Kontrolörünün ortasındaki ekranıyla Wii U, oyun alışkanlıklarını bir hayli değiştirecek gibi görünüyor. Televizyonda kanallardan birisi seyredilirken kullanıcı da bu ekran aracılığıyla oyun oynamaya devam edebiliyor. Tanıtımından önce Project Cafe adıyla bilinen yeni oyun konsolunun, güçlendirilmiş donanımı da daha yüksek performans gerektiren grafikleri çalıştırabiliyor.

Dokunmatik ekrana sahip olan Wii U kontrolörü, bir kalem aracılığıyla yazı yazmaya ya da resim çizmeye de imkan veriyor. Daha önceki Wii oyunlarıyla da uyumlu olarak çalışan Wii U ile istenirse birden fazla oyuncu eski kontrolörleriyle oyun oynayabilecek. Ancak Wii U'nun en dikkat çekici yeniliğinin ekranlı kontrolörü olduğuna şÃ¼phe yok. Kullanıcıların oynadıkları oyunda topladıkları eşyaları görmek için ya da 5 kişilik bir saklambaç oyununda saklanan kişinin diğerleri tarafından görülmemesi için kullanılabilen bu kontrolör için özel tasarlanmış yeni oyunlar da önümüzdeki yıldan itibaren çıkmaya başlar.

Çıkış tarihi olarak Wii U için 2012 yılı belirlenmiş. Fiyat olarak ise kesin bir rakam telaffuz edilmediyse de gelen duyumlar cihazın 250 doların üzerinde bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağını işaret ediyor.