The Maw (İnceleme)

Gelecekten bir gün…
Yaşayan, mor bir jöle…
Galaktik kelle avcıları tarafından kaçırılmış bir uzaylı…

…ve bir uzay gemisi. Her şey burada başlıyor. Kelle avcıları tarafından kaçırılmış olan Frank  isimli uzaylı kahramanımız, yine başka bir gezegenden kaçırılan Maw adında mavi, jelimsi bir yaşam formuyla birlikte uzay gemisinde tutsak olarak seyir ederlerken bilinmeyen bir nedenden ötürü uzay gemisi yabancı bir gezegene düşüyor ve parçalanıyor. Kahramanlarımız Frank ve Maw bu kazadan canlı kurtuluyorlar fakat kelle avcılarımız bu ikilinin peşini bırakmıyorlar ve onları yeniden esir almak üzere gezegene geri dönüyorlar.

Bir action-adventure oyunu olan The Maw’da, biz Frank’i yönlendiriyoruz. Oyunun hemen başında bulduğu Pip-boy 3000 benzeri elektronik bilekliği sayesinde Maw’a da yön verebildiğimiz bu oyunda, küçük mor yaratığımızı, gezegendeki yaşam formlarıyla besleyerek büyümesini sağlıyoruz. Maw büyüdükçe, daha büyük nesneleri ve canlıları yeme şansına sahip oluyor. Ayrıca çeşitli özellikli canlıları yiyerek de uçma, alev püskürtme, elektrik yüklenme gibi bir takım yeteneklere de sahip oluyor. Yani yedikçe büyüyen, büyüdükçe yiyen bir evcil hayvana sahip olduğunuzu da düşünebilirsiniz. Oyunda gizli bölgeleri keşfetmek, tüm mobları yok etmek gibi bir takım misyonları yerine getirmeniz halinde çeşitli achievment’lar kazanma şansını da yakalıyorsunuz.

Oynanışı oldukça basit, keyifli bir oyun. Twisted Pixel Games tarafından geliştirildi ve Steam distribütörlüğünde Microsoft tarafından 2009 yılında PC ve XBox 360 için yayınlandı. Şu günlerde oldukça düşük fiyata steam üzerinden de satın alabileceğinizi belirtmek isterim. Oynayacak bir şeyler aradığınızda, kendinizi çok kaptırmadan sadece eğlenceli vakit geçirmek istediğinizde, sizin bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek lezzette bir oyun.

Yapımcı: Twisted Pixel Games
Platform: PC, XBox 360
Tür: Action-adventure

Puan: 82

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *